زیباترین آب های جهان | 13 مکان با آبی ترین آب های جهان

گاهی اوقات تنها چیزی که می تواند ذهن و جسم شما را تازه و متمرکز کند، روز و یا هفته ای است که در کنار اب های زلال و آبی دریا اغاز شود. ما در اینجا برای یاری شما در یافتن محلی ارامش بخش، لیستی از آبی رنگ ترین اب های جهان را اورده ایم. رنگ آبی اب های این دریاچه، دریا، ساحل و خلیج ها درجه های مختلفی دارد، از آبی ارتشی تیره گرفته تا آبی بسیار روشن و اسمانی. زیباترین آب های جهان این مناطق بدون شک فضایی برای ارتباط برقرار کردن با خانواده، طبیعت و خود شماست.در ادامه یا تمیز ترین آب های جهان و یا دیدنی ترین آب های جهان با ما همراه باشید.

Egremnoi در یونان

از مجموعه زیباترین دیدنی ترین آب های جهان هیچ نقطه ای در جزیره ی Lefkada یونان نیست که نمایی از دریای زلال ایونیا نداشته باشد اما زیبایی ساحل Egremnoi یا Egremni واقع در غرب، زیبایی منحصر به فردی است. برای دسترسی به این ساحل از مجموعه دیدنی ترین آب های جهان و یا تمیز ترین دیدنی ترین آب های جهان  لازم است از تعدادی پله ی پرشیب پایین بیایید. به محض اینکه صحنه ی مغایرت سفیدی شن و ماسه و رنگ فیروزه ای اب را دیدید، متوجه می شوید که تحمل تنگ بودن پله ها و تجمع مردم در ان، ارزشش را داشته و حالا می توانید روز خود را در زیر نور افتاب سپری کنید.
آبی ترین آب های جهان 1

دریاچه ی Crater در ارگان

اب عمیق و آبی رنگی که به دهانه ی اتشفشان زیر اب Mount Mazama می ریزد، دریاچه ی Crater که جزو دیدنی ترین آب های جهان و یا زیباترین آب های جهان را به یکی از زیباترین دریاچه های آمریکا تبدیل کرده. چون هیچ رودخانه و انشعآبی وارد این دریاچه نمی شود، اب ان همیشه شفاف است و گل و لایی ندارد، در نتیجه این اب از تمیز ترین آب های جهان برای غواصی مناسب است. هم چنین دریاچه Crater که در ارگان جنوبی واقع شده است، با عمق فرورفتگی 1943 و گسترش نور خوشید 400 فوت، عمیق ترین دریاچه ی ایالت متحده ی  آمریکا ست.
آبی ترین آب های جهان 2

Con Son در ویتنام

صخره هایی گرانیتی، اطراف اب های کریستالی Con Son را پوشانده اند. از 16 جزیره ی مجمع الجزایر Con Dao، تنها مورد قابل سکونت که یکی از پنهانی ترین جزایر کره ی زمین هم هست، Con Son می باشد. ساحل دست نخورده ی این جزیره که در 110 مایلی ساحل جنوبی ویتنام قرار گرفته، شن و ماسه های طلایی و اب های بسیار زیبای آبی رنگ که جزو تمیز ترین آب های جهان را داراست. اگر چشم اندازی فوق العاده می خواهید دریاچه ی دوردست مرجانی Dam Trey Bay از زیباترین آب های جهان را فراموش نکنید.
آبی ترین آب های جهان 3

خلیج کوچک Devil در Virgin Gorda واقع در جزایر بریتانیایی ویرجین

گاهی اوقات تلاش زیاد برای دسترسی به یک چشم انداز، رسیدن به ان را دلنشین تر می کند. این موضوع در رابطه با رسیدن به این خلیج هم صادق است. وقتی از شهر جواهری رنگ بات عبور کردید به منطقه ای کوچک با شن و ماسه های سفید رنگ می رسید که همان خلیج Devil است. مطمئن باشید زیرآبی رفتن در اب های فیروزه ای و حتی استراحت و تماشای این منظره از زیباترین آب های جهان ارزش تلاش شما را دارد.
آبی ترین آب های جهان 4

پارک ملی Plitvice Lakes در کرواسی

این پارک تنها دو ساعت از پایتخت صنعتی این کشور ،زاگرب، فاصله دارد. این پارک جنگلی از نمونه زیباترین آب های جهان که از سال 1979 بخشی از میراث جهانی یونسکو بوده است، 16 دریاچه ی بسیار زیبا و فیروزه ای رنگ دارد که نشان دهنده ی بخشی از قدرت بسیار زیاد خداوند هستند. مسیری چوبی از دریاچه ی بالایی و پایینی پارک می گذرد که به بازدیدکننده ها فرصت گشت و گذار در این فضا و تماشای ابشارهای شفاف را می دهد و این در حالی است که قایق های توریستی، تجربه ی نگاهی نزدیک تر به اب های عمیق و آبی این دریاچه در اختیار شما قرار می دهند.
آبی ترین آب های جهان 5

Ambergris Caye در بلیز

این دریاچه که به اندازه ی سفری کوتاه، از بزرگ ترین سد مرجانی استرالیا فاصله دارد، محلی رویایی برای غواصان است. اگر می خواهید نگاهی نزدیک به پرتو ماهی های گزنده و کوسه ها بیاندازید به Shark Ray Alley، برای اغاز کردن صبح خود در کنار لاک پشت ها، مارماهی و ماهی های رنگی به Hol Chan Marine Reserve و برای گشت و گذار در تونل های زیر اب به Blue Hole بروید. زمانی که در اب شنا نمی کنید، بر روی تخت های کنار ساحل استراحت کنید و از جریان هوای گرم لذت ببرید.
آبی ترین آب های جهان 6

دریاچه ی Five-Flower در پارک ملی Jiuzhaigou واقع در چین

در مکانی که بخشی از میراث جهانی یونسکو و واقع در ناحیه ی Sichuan چین است، اب ابشارها به درون دریاچه ها فرو می ریزد. محبوب ترین جاذبه ی این پارک دریاچه ی Five-Flower است که اب های ساکن، شفاف و آبی رنگش بازتاب کننده ای از تصاویر درخت ها، اسمان و کوه های اطرافش می باشد. 
آبی ترین آب های جهان 7

جزیره ی Havelock در هند

این جزیره بخشی از سلسله جزایر Andaman در خلیج بنگال است. دسترسی به این مکان اسان نیست اما برای کسانی که می خواهند به دور از شلوغی ها از ساحل های سفید و آب های کبود لذت ببرند، ارزش سفری کوتاه را دارد. جزیره ی Havelock نمونه ای عالی از شرح زندگی روستایی در نواحی استوایی است. برای تجربه ی منظره ای رویایی در بین درخت های نخل، سری به اب های فیروزه ای ساحل شماره 7 ،Radhanagar، بزنید.
آبی ترین آب های جهان 8

Islas de Rosario در کلمبیا

زنجیره ی کوچکی از جزایر غیرقابل سکونت به نام Islas de Rosario، خارج از سواحل Cartagena وجود دارد. جزیره ای با ماسه های سفید، درخت های شاهپسند و اب های عمیق و آبی رنگ که شامل بزرگ ترین صخره های مرجانی کلمبیا و انواع موجودات استوایی می شود. بیش تر هتل های این منطقه در Isla Grande واقع شدند. در این ناحیه قایق هایی وجود دارد که به شما فرصت گشت و گذار در جزیره را می دهند.
آبی ترین آب های جهان 9

دریاچه ی Peyto در البرتو واقع در کانادا

اب های آبی رنگ این دریاچه که در پارک ملی Banff قرار گرفته، از ذوب یخ و برف های Peyto Glacier و یخزار های Wapta بوجود امده. Bow Summit که در نزدیکی Alberta’s Lake Louise قرار گرفته، بهترین چشم انداز برای دیدن اب های کبود این دریاچه است. بازدیدکننده های با جرئت نیز می توانند از دریاچه به سمت رودخانه ی یخ زده پایین بروند. اگر به استراحت لازم داشتید، حتما سری به چشمه های طبیعی اب گرم Banff بزنید.
آبی ترین آب های جهان 10

The Maldives

این جزیره که میان دریاهای عربی و هندی قرار گرفته، یکی از بهترین جزایر دنیاست و به همین علت مقصد مورد علاقه ی افراد معروف است. خانه های ییلاقی کوچکی بر روی اب های این جزیره قرار گرفته اند که اطرافشان پوشیده از ماسه های سفید و نرم است.  دیگر فعالیت هایی که می توان در این مکان انجام داد شامل، بازدید از زمین های بازی زیر اب، گشت و گذار در صخره های مرجانی و استراحت در بهترین چشمه های اب معدنی دنیا می شود.
آبی ترین آب های جهان 11

Palawan در فیلیپین

با این که Manila تنها به اندازه ی پروازی کوتاه تا Palawan فاصله دارد اما تفاوت زیادی بین این دو وجود دارد. جزایر پوشیده از جنگل این مجمع الجزایر کم تراکم، توسط اب های آبی رنگ مایل به خاکستری و ماهی هایش، صخره های مرجانی، اقامتگاه ها و سواحل پنهانی احاطه شده است.
آبی ترین آب های جهان 12

گودال اقیانوس To Sua در ساموا

این محل بومی و مخصوص شنا که به نام The Big Hole هم شناخته می شود، در اقیانوس ارام جنوبی قرار گرفته. توریست ها برای انکه از اب های آبی رنگ و مایل به خاکستری این مکان نهایت لذت را ببرند، باید در جنگل و زمین های گدازه ای روستای Lotofaga در جزیره ی Uplou واقع در ساموا، قدم بزنند، از نردبانی پرشیب به درون گودالی به عمق تقریبی 100 فوت، پایین بیایند (افراد شجاع تر می توانند پرشی سریع انجام دهند). اب موجود در این گودال از مجاری گدازه ای که در ارتباط با اقیانوس هستند، گرفته می شود و مانع خشک شدن این گودال شود.
آبی ترین آب های جهان 13

1397/02/13
منبع :
تعداد بازدید 264
   مجله
درباره ما

هتل یاب 24،شبکه رزواسیون هتل -گشت و ترانسفر است که از سال 1395، امکان رزرو هتل در بیش از هفتصد هتل و هتل آپارتمان را برای مسافرین فراهم می کند که شامل همه مسیرهای پرسفر داخلی از جمله هتل های مشهد، تهران، شیراز، اصفهان، کیش، مازندران، گیلان، تبریز، اهواز، کردستان، کلاردشت و بسیاری از هتل آپارتمان های قابل قبول در سراسر کشور می شود. تمامي فعالیتهای مربوط به رزرو این سامانه، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های اين سايت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ايران است

تماس با ما

شیراز - خیابان 7 تیر - ابتدای هدایت غربی - طبقه فوقانی بانک رفاه - دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری خورشید جهان

09029922245/07132308080

09171202245

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد نشانه امنیت خرید شماست
شماره حساب ها
ملت
خانم پریسا رابط
5875486451