هتل هایی که می گویند ساخته اند، کجاست؟

طبق آخرین اعلام سعید شیرکوند معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در سه و نیم سال گذشته 30 هتل در کشور به بهره برداری رسیده و امسال هم 15 هتل دیگر به چرخه خدمات اقامتی اضافه می شود و 125 هتل دیگر هم در حال آماده سازی و ساخت است.

او قبلا نیز گفته بود که 175 هتل چهار و پنج ستاره با پیشرفت فیزیکی 20 تا 80 درصد در حال ساخت است که تا پایان سال 1396، 65 واحد آن به بهره برداری می رسد.

مسعود سلطانی فر نیز در آخرین حضورش در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اعلام کرد؛ 820 هتل یک تا پنج ستاره با پیشرفت فیزیکی چهار تا 90 درصد در حال ساخت است که نباید کار آن ها متوقف شود. او همچنین به رییس جدید این سازمان توصیه کرد این نهضت هتل سازی را که نیاز اصلی بخش گردشگری است ادامه دهد.

اما جشمید حمزه زاده معتقد است: آمار هتل های بهره برداری شده مستند نیست، برای همین از اداره های میراث فرهنگی و گردشگری استان ها درخواست شده اطلاعات این هتل های تازه تاسیس را فهرست شده ارائه کنند تا در دسترس دیگران قرار گیرد.

رییس جامعه هتلداران ایران در گفت و گو با ایسنا تاکید کرد: ما انتظار داریم وقتی مسؤولان آماری را عمومی اعلام می کنند، اطلاعات جزئی تر آن را نیز در دسترس قرار دهند تا ابهامی پیش نیاید.

او سپس به وضعیت سرمایه گذاری در بخش هتل اشاره کرد و افزود: استقبال به نسبت گذشته زیاد شده، اما مشکلات زیربنایی آنقدر زیاد است که بیشتر سرمایه گذاران از همان ابتدای کار با چالش های بسیاری مواجه می شوند، درحالیکه اکنون آن فرصت طلایی برای ایران ایجاد شده که اگر توجهی نشود، تمام چراغ ها را به ضرر خود خاموش کرده ایم.

به اعتقاد حمزه زاده، برای حمایت و جلب سرمایه گذار لازم است دو اقدام اساسی انجام شود، نخست ایجاد مشوق هایی مثل واگذاری زمین با قیمت مناسب و دیگری آزادسازی نرخ اقامت تا اطمینان از بازگشت سرمایه حاصل شود.

رییس جامعه هتلدران ایران ادامه داد: در تهران تقاضا برای ساخت هتل زیاد است، اما از بس که زمین با نرخ گران فروخته می شود و عوارض شهرداری بالا است، سرمایه گذاران نمی توانند در این شهر هتل 4 و 5 ستاره تاپ بسازند، در حالیکه الان وقت حمایت از سرمایه گذار است.

او همچنین با انتقاد از ساخت هتل بدون نیازسنجی در مناطق اظهار کرد: هرگونه احداث هتل باید به مطالعات نیازسنجی مشروط شود، واقعیت آن است که ما در هر نقطه ای از ایران به هتل های 4 و 5 ستاره و یا حتی اقامتگاهی در سطح هتل نیاز نداریم، اما به نظر می رسد این فاکتور مهم را جدی نگرفته اند.

وی افزود: وضعیت به گونه ای شده که با هر درخواستی برای ساخت هتل موافقت می شود، بدون آنکه به سرمایه گذاری جهت داده شود، مصداق ملموس این شرایط، شهر مشهد است که بدون نیازسنجی، هتل سازی به شکل انبوه در حال اتفاق است که حتما در آینده نزدیک این شهر را دچار مشکل می کند.

حمزه زاده تاکید کرد: در دنیا هر نوع توسعه ای بر مبنای مطالعه صورت می گیرد، اگر بنا بر توسعه بی رویه باشد که اخلال ایجاد خواهد شد. این موضوعی نیست که از آن غافل شویم باید توجه جدی تری صورت گیرد.

1396/11/17
منبع :
تعداد بازدید 323
   مجله
درباره ما

هتل یاب 24،شبکه رزواسیون هتل -گشت و ترانسفر است که از سال 1395، امکان رزرو هتل در بیش از هفتصد هتل و هتل آپارتمان را برای مسافرین فراهم می کند که شامل همه مسیرهای پرسفر داخلی از جمله هتل های مشهد، تهران، شیراز، اصفهان، کیش، مازندران، گیلان، تبریز، اهواز، کردستان، کلاردشت و بسیاری از هتل آپارتمان های قابل قبول در سراسر کشور می شود. تمامي فعالیتهای مربوط به رزرو این سامانه، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های اين سايت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ايران است

تماس با ما

شیراز - خیابان 7 تیر - ابتدای هدایت غربی - طبقه فوقانی بانک رفاه - دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری خورشید جهان

09029922245/07132308080

09171202245

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد نشانه امنیت خرید شماست
شماره حساب ها
ملت
خانم پریسا رابط
5875486451